Oriental Dance

& Isis Wings, Zills, Sword

 

Tribal Fusion Bellydance

 

Persian Dance

 

Uzbek Dance

 

Afghan Dance

 

Sufi Trans Dance

 

Fire Dance Show

Věnuji se od roku 2007 stylu Tribal Bellydance Fusion a také stylům Perského tance a Tancům Střední Asie, kterým se věnuji sedmým rokem pod vedením přední české tanečnice R.Milgrom i zahraničních tanečníků a choreografů Sashara Zarifa, Farimy Berenji, Iris Delshad a další.

 

S Tribal Fusion vystupuji sedmým rokem solove i s ruznymi projekty a skupinami (Grantorino ensemble, Huchi Kuchi, Shakti Shanti). Dva roky jsem vystupovala s kyrgyzsko-uzbecko-afghanskou kapelou Jagalmay Respekt Music Festival , Čínský Nový rok Fen Yun Song  a další akce 2010-2012), několik vystoupení s afghánským zpěvákem a hudebníkem Asadem Saifi (2012-2014) a plzeňským bubeníkem na středoasijské perskuse Petrem Mastroiany (od roku 2010), se kterým příležitostně vystupujeme na akcích typu cestovatelské výstavy a festivaly (Šangríla Plzen, Letem světem 2014, Íránský Filmový festival v Praze, Multikulturní akce v Plzni, a několik vystoupení pro Pakistánskou ambasádu v Praze). Na festivalu Kolem světa jsem také před několika lety vystupovala ve skupině Reny Milgrom Erfané (Perské miniatury) a v tanečních projektech Sashara Zarifa (Mevlana, Strom přání, Křehké momenty, účast na súfijských tanečních rituálech ) pořádanými o.s. Openfield (2007-2012). Aktuálně tančím solově nebo improvizace s Petrem Mastroiany. Zabývám se také sufijskými dervišskámi tanci a pořád se vzdělávám v různách tancích i taneční technice.

 

Taneční vstupy jsou v autentických kostýmech  ze Samarkandu, Taškentu i z dalších zdrojů v Uzbekistánu, z pakistánského Lahore, z Kyrgyzstánu, Indie a dalších zemí středoasijských regionů či šité podle autentické předlohy na míru.

 

 

Tance:

Perský klasický

Perský moderní

Afghánský

Pakistánský na Pashto  nebo Baluchi 

Uzbecký

Azerbajdžán

Drum solo s bubeníkem

Sufi whirlinh dervish inspirace

Tribal Bellydance Fusion

& tyto tance také můžu doprovázet svojí hrou na činelky

 

vybraná videa:

Letem světem 2014 Plzeň

záznam z vystoupení s Petrem z Plzně, Prvná je azerbajdžánská inspirace, pak Petrovo solo, na závěr společná improvizace v Perském tanci s inspirací ze sufijského víření

 

 

26.8.2015 Praha Lucerna

29-9-2015 Lichtenštejnský palác

Pakistánsko česká recepce k 65. výročí spolupráce

Pashto song pro Pakistánskou ambasádu na přání v tanečním kostýmu z Lahore

 

 

 

mimo vystupování také učím workshopy taneční a pravidelné kurzy v Praze (semináře v Čechách i na Slovensku)

a jelikož jsou tance Střední Asie velmi zajímavé téma, můžu nabídnout i přednášku s ukázkami tance, kostýmů i worskhopem.

Orientální kulturou z regionů S.A. už jsem se zabývala i v diplomové práci na téma "Kosmologie a geometrická koncepce v Islámském umění Perské říše se zaměřenám na súfismus" 2011.

 

Ráda také na vlastní pěst i když omezeně (mám tři děti :) cestuji, Maroko (2002 Fes, Meknes, Chifchauen, Demnate, 2008 Marakesh, Cascade Ouzoud atd.), Itálie (2003 Florencie, 2008  regionToskánsko  Pisa, Lucca, Siena, San Gimigiano, Carrara atd.), Španělsko pout Camino del Santiago de la Norte Oviedo-Aviles-Luarca-Mondovedo-Santiago-Finisterra (2013), Izrael Jeruzalem-Eilat (2014).

 

Jednou se chystám do Indie, Íránu, Uzbekistánu a možní Mongolska studijně za tancem ..

 

Těším se na všechny při tanečních lekcích ;)

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now